Zobraziť možnosti

Filter:

Železo a mangán vo vode

Prítomnosť železa a mangánu vo vode je nežiadúca s viacerých dôvodov. Tieto kontaminanty spôsobujú sfarbenie vody na červeno a tým aj zafarbenie sanitárnych armatúr. Voda má nepríjemnú kovovú chuť. Železo a mangán sa usadzujú vo vodovodných potrubiach, v bojleroch, v tlakových nádobách. Usadeniny môžu spôsobiť úplne zapchanie rozvodov vody nadmerne zvyšujú výdavky na prevádzku domácnosti. Časom sa môžu usadeniny železa vytvoriť v tlakových nádobách, v ohrievačoch vody a v potrubí znižujúc množstvo a tlak dodávanej vody. Bielizeň vypraná vo vode obsahujúcej priveľa železa a mangánu vytvára hnedé sfarbenie vypranej bielizne, zanecháva čierne častice na armatúrach a ovplyvňuje chuť nápojov vrátane kávy a čaju. Hrdzavé alebo hnedé škvrny na armatúrach, látkach, riade a príboroch nie je možné odstrániť mydlom alebo saponátmi.  

Podľa noriem platných u nás by obsah železa vo vode nemal byť vyšší ako 0,20 mg/l a v prípade mangánu nie vyšší ako 0,05 mg/l.

Zmäkčovač vody Fileder SoftH20-FLO

Zmäkčovač vody Water Softener - SoftH20-FLO z rady SPECTRUM je kompaktný systém na zníženie tvrdosti vody pre menšie komerčné prevádzky ako aj domácnosti. SoftH2O-FLO pripravený na okamžitú inštaláciu, s jednoduchou obsluhou vám ušetrí peniaze za soľ a vodu.

Cena:
od 626.40 € do 1 058.40 €

Zmäkčovač vody Fileder SoftH20-PRO

Zmäkčovač vody Water Softener - SoftH20-PRO z rady SPECTRUM je kompaktný systém na zníženie tvrdosti vody. SoftH20-PRO s prietokom 4,5 - 1,2 m3/h poskytuje maximálnu flexibilitu a je vhodný pre najnáročnejšie použitie.

Cena:
od 858.60 € do 2 467.80 €

Systém reverznej osmózy AquaRO50 System

Systém reverznej osmózy AquaRO50 System je komplexným riešením pre zabezpečenie čistej a bezpečnej vody v akváriách.

Cena:
109.80 €

Systém reverznej osmózy Twist-Lock POU RO System

Systém reverznej osmózy Twist-Lock POU RO System navrhnutý ako elegantné riešenie pre bežné domácnosti alebo aj komerčnú sféru.

Cena:
233.60 €