Filtračná vložka na vodu Iron Removal

Filtračná vložka na vodu Iron Removal Cartridges od Pentair navrhnutá ako jednoduché a efektívne riešenie na zníženie obsahu železa vo vode a zároveň zvýraznenia jej chute.

ks
Cena:
129.00 €

Rýchlosť filtrácie (l/min)

23

U dodávateľa

Filtračná vložka na vodu Iron Removal

Prítomnosť železa a mangánu vo vode je nežiadúca s viacerých dôvodov. Tieto kontaminanty spôsobujú sfarbenie vody na červeno a tým aj zafarbenie sanitárnych armatúr. Voda má nepríjemnú kovovú chuť. Železo a mangán sa usadzujú vo vodovodných potrubiach, v bojleroch, v tlakových nádobách. Usadeniny môžu spôsobiť úplne zapchanie rozvodov vody nadmerne zvyšujú výdavky na prevádzku domácnosti. Časom sa môžu usadeniny železa vytvoriť v tlakových nádobách, v ohrievačoch vody a v potrubí znižujúc množstvo a tlak dodávanej vody. Bielizeň vypraná vo vode obsahujúcej priveľa železa a mangánu vytvára hnedé sfarbenie vypranej bielizne, zanecháva čierne častice na armatúrach a ovplyvňuje chuť nápojov vrátane kávy a čaju. Hrdzavé alebo hnedé škvrny na armatúrach, látkach, riade a príboroch nie je možné odstrániť mydlom alebo saponátmi.  
Podľa noriem platných u nás by obsah železa vo vode nemal byť vyšší ako 0,20 mg/l a v prípade mangánu nie vyšší ako 0,05 mg/l.
Filtračná vložka na vodu Iron Removal Cartridge od Pentair navrhnutá ako jednoduché a efektívne riešenie na zníženie obsahu železa vo vode a zároveň zvýraznenia jej chute.Filtračnú vložku je ptrebné použiť spolu s puzdrom.
Pre návrh riešenia nás kontaktujte prosím mailom info@aqua-solutions.sk alebo telefonicky +421 35 6428035.