Show options

Categories:

discount

Iron and manganese

Prítomnosť železa a mangánu vo vode je nežiadúca s viacerých dôvodov. Tieto kontaminanty spôsobujú sfarbenie vody na červeno a tým aj zafarbenie sanitárnych armatúr. Voda má nepríjemnú kovovú chuť. Železo a mangán sa usadzujú vo vodovodných potrubiach, v bojleroch, v tlakových nádobách. Usadeniny môžu spôsobiť úplne zapchanie rozvodov vody nadmerne zvyšujú výdavky na prevádzku domácnosti. Časom sa môžu usadeniny železa vytvoriť v tlakových nádobách, v ohrievačoch vody a v potrubí znižujúc množstvo a tlak dodávanej vody. Bielizeň vypraná vo vode obsahujúcej priveľa železa a mangánu vytvára hnedé sfarbenie vypranej bielizne, zanecháva čierne častice na armatúrach a ovplyvňuje chuť nápojov vrátane kávy a čaju. Hrdzavé alebo hnedé škvrny na armatúrach, látkach, riade a príboroch nie je možné odstrániť mydlom alebo saponátmi.  

Podľa noriem platných u nás by obsah železa vo vode nemal byť vyšší ako 0,20 mg/l a v prípade mangánu nie vyšší ako 0,05 mg/l.

Iron Removal Cartridges

Designed to provide an easy and effective method of reducing iron in water, greatly improving taste.

Price:
129.00 €

Economic Filter Housing Systems

Pre-assembled, of-the-shelf filter cartridge housing systems make installation easier and reduce labour costs significantly.

Price:
349.00 €

Water Softener MixH20-PRO

5 major problems associated with well and borehole water are treated with just 1 water treatment system.

Price:
od 1 350.00 € do 7 020.00 €