Zobraziť možnosti

Filter:

Železo a mangán

Prítomnosť železa a mangánu vo vode je nežiadúca s viacerých dôvodov. Tieto kontaminanty spôsobujú sfarbenie vody na červeno a tým aj zafarbenie sanitárnych armatúr. Voda má nepríjemnú kovovú chuť. Železo a mangán sa usadzujú vo vodovodných potrubiach, v bojleroch, v tlakových nádobách. Usadeniny môžu spôsobiť úplne zapchanie rozvodov vody nadmerne zvyšujú výdavky na prevádzku domácnosti. Časom sa môžu usadeniny železa vytvoriť v tlakových nádobách, v ohrievačoch vody a v potrubí znižujúc množstvo a tlak dodávanej vody. Bielizeň vypraná vo vode obsahujúcej priveľa železa a mangánu vytvára hnedé sfarbenie vypranej bielizne, zanecháva čierne častice na armatúrach a ovplyvňuje chuť nápojov vrátane kávy a čaju. Hrdzavé alebo hnedé škvrny na armatúrach, látkach, riade a príboroch nie je možné odstrániť mydlom alebo saponátmi.  

Podľa noriem platných u nás by obsah železa vo vode nemal byť vyšší ako 0,20 mg/l a v prípade mangánu nie vyšší ako 0,05 mg/l.

Filtračná vložka na vodu Iron Removal

Filtračná vložka na vodu Iron Removal Cartridges od Pentair navrhnutá ako jednoduché a efektívne riešenie na zníženie obsahu železa vo vode a zároveň zvýraznenia jej chute.

Cena:
129.00 €

Predpripravený filtračný systém Economic

Predpripravený filtračný systém obsahujúci plastové púzdro, manometre, prívod, vývod, konzolu na montáž a kľúč pripravený na jednoduchú a rýchlu inštaláciu.

Cena:
349.00 €

Zmäkčovač vody Fileder MixH20-PRO

Zmäkčovač vody Water Softener - MIXH20-PRO z rady SPECTRUM pracuje ako tradičný zmäkčovač vody pre zníženie tvrdosti ale taktiež aj odstraňuje železo, mangán, tanín a amoniak. S prietokom pohybujúcim sa od 1 až 12m3/h, zmäkčovač vody MixH2O-PRO pokrýva všetky bežné požiadavky na dodávku čistej vody pre domáce a komerčné použitie či už s kombináciou so systémami reverznej osmózy.

Cena:
od 1 350.00 € do 7 020.00 €