7 faktov o filtroch

7 FAKTOV, KTORÉ VÁM NIKTO O VODNÝCH FILTROCH NEPOVEDAL

 

Ak Vám záleží na kvalite pitnej vody, potom ste pravdepodobne premýšľali o investovaní do systému na úpravu a čistenie vody, ako je napríklad filter vody pre domácnosť. Ale čo potrebujete vedieť o týchto systémoch a aké výhody ponúkajú? 

 

1. Filtre na vodu okamžite zlepšia chuť vody

Väčšina z nás využíva dodávku vody prostredníctvom miestnej vodárenskej spoločnosti, pričom táto spoločnosť využíva technológie, chemikálie a rôzne aplikácie na odstraňovanie škodlivých baktérií, organizmov, odpadu a iných nežiaducich prvkov, ktoré môžu spôsobiť zdravotné problémy. Zvyšok chemikálií, ako je napríklad chlór, môže ovplyvniť výslednú chuť vody a zanechať v nej nepríjemnú chuť. Vodný filter je rýchly a jednoduchý spôsob, ako odstrániť tieto zvyškové chemikálie a mať tým prístup k vode čistej, čírej a sviežej chute - tak ako to má byť!

 

2. K dispozícii sú rôzne typy systémov

Väčšina z nás automaticky myslí na vložkové systémy na filtráciu vody, ale na trhu existujú rozličné značky a modely v závislosti od faktorov, ako sú vaše potreby, požadovaná kapacita, rozpočet a druh nehnuteľnosti. Niektoré výrobky s vodným filtrom na trhu zahŕňajú absorpčné filtre, mechanické filtre, iónové výmenné filtre a filtre s reverznou osmózou. Niektoré systémy budú využívať viac ako jednu technológiu no naša spoločnosť vie posúdiť Vaše individuálne potreby a poskytne riešenia na mieru.

 

3. Upravená voda môže byť prínosom pre vaše zdravie

Odstránením nežiaducich prísad, ako je olovo a chlór, vodné filtre pomáhajú robiť vašu vodu zdravšou. Niektoré štúdie prirovnávajú vodné chemikálie k vyšším výskytom určitých druhov rakoviny, takže čistejšia voda, tým viac pokoja si môžete vychutnať. Toto je obzvlášť dôležité pre zákazníkov s malými deťmi, ktorí chcú chrániť zdravie svojich rodín. Ďalšou výhodou čerstvej, čistej a čistej vody je, že chutí lahodne a povzbudzuje používateľov, aby pili viac - prirodzene zlepšovali svoje zdravie.

 

4. Vodný filter vám môže ušetriť peniaze

Ak v súčasnosti kupujete balenú vodu, môžete jednoducho a rýchlo ušetriť peniaze investovaním do vodného filtra. Na trhu sú rôzne produkty, ktoré vám poskytnú úspory nákladov a zároveň vám umožnia využívať výhody dokonale čistého H20.

 

5. Filtre môžu tiež pomôcť zlepšiť vaše ekomyslenie

Ďalším problémom pri nákupe balenej vody je, že prirodzene zvyšujete spotrebu plastových fliaš. Ak sa jedná už o niekoľko plastových fliaš denne, vaša domácnosť sa drasticky podieľa na probléme recyklácie plastov. Jednou z možností, ako to zmierniť sú sklenené fľaše, ktoré si však stále vyžadujú energeticky náročnú recykláciu. Lepším spôsobom pre naše životné prostredie je jednoducho investovať do filtračného systému, ktorý vám umožní perfektne upraviť a očistiť vodu tak ako ju poznáte z vodovodu.

 

6. Filter poskytuje prvotriednu ochranu proti toxínom

Existuje viac ako 120 toxínov, ktoré boli identifikované ako schopné existovať vo vodnom zdroji. Niektoré z nich sú bežné, vrátane Cryptosporidium, čo je extrémne nebezpečný parazit, ktorý spôsobuje ťažké gastrointestinálne ťažkosti a nevoľnosť. Vodárenské spoločnosti intenzívne investujú do systémov a technológií, ktoré bojujú s týmito parazitmi a odstraňujú ich z verejného vodovodného systému, ale vlastný vodný filtračný systém vám poskytuje mimoriadnu ochranu v prvom rade na mieste, kde ju najviac potrebujete.

 

7. Vodný filter sa ľahko udržiava

S takým množstvom rôznych produktov na filtrovanie vody na trhu sa môžu niektorí zákazníci domnievať, že je potrebná náročná a nákladná údržba na tieto systémy na správnu ich funkčnosť. Moderné systémy na filtráciu vody sú však mimoriadne účinné a môžu sa do značnej miery samo regulovať, pričom ich automatizácia a rôzne senzory už vedia oznámiť potrebu servisu a výmenu dielcov. Môžete si však aj samy dohodnúť pravidelnú servisnú službu tak, aby odborník vykonal prácu pre Vás a ušetril Vám ďalší čas!

 

Fileder Filter Systems Ltd.