Kód: 130 | Značka: NORIT

NORIT aQix WATERFILTER+ FILTRAČNÝ SYSTÉM NA VODU

€222 €185 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Norit aQix - filtračný systém na vodu s atraktívnym dizajnom nad drez.

Kategória: Filtrácia vody
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3 kg

Ľudské telo potrebuje nezávadnú pitnú vodu. Doprajte si ju filtračným systémom Norit aQix

FILTRAČNÁ VLOŽKA H2OK WATERFILTER+

Filtračná vložka WaterFilter+ na odstránenie bakteriologického a chemického znečistenia, taktiež zlepšuje chuť vody, odstraňuje zápach, herbicídy, medicínske reziduá a to všetko v súlade s medzinárodnými normami NSF pre pitnú vodu.

 

Filtračná vložka WaterFilter+

Tento filter bol testovaný na odstránenie bakteriologického a chemického znečistenia, taktiež zlepšuje chuť vody odstraňuje zápach a to všetko v súlade s medzinárodnýminormami NSF pre pitnú vodu. Preto táto filtračná vložka je odporúčaná pre menšie zariadenia na úpravu vody. Filtračná vložka obsahuje membránovú technológiu vkombinácii s aktívnym uhlím. Aktívne uhlie zlepšuje chuť a vôňu, mikrofiltračné membrána s pórmi o veľkosti 0,15mm zadržuje baktérie a cysty.
S kapacitou 3000 litrov je veľmi jednoduché pripojiteľný k univerzálnej hlavy filtra. 

 

Membránová technológia

 
Membrány s dutými vláknami tvorené z miliárd mikroskopických pórov dostatočne malé, aby zachytila mikroorganizmy, ale dosť veľké, aby molekuly vody a životne dôležité minerálne látky prepustila. Výsledkom je bezpečná a zdravá vody.

Aktívny uhlík

Aktívny uhlík odstraňuje chemické znečistenie, ako sú pesticídy a zvyšky medicínske reziduá, ktoré sú prítomné vo vode. Aktívny uhlíktaktiež zlepšuje chuť vody, odstraňuje zápach a zákal. Výsledkom je skvelá chuť a zdravá vodu.

 

Špecifické vlastnosti

TECHNOLÓGIA

Kapilárne mikrofiltračné membrány
Granulovaný aktívny uhlík (GAU)

PODMIENKY POUŽITIA

Max. prevádzkový tlak 6 bar
Prevádzková teplota 0 – 40 °C

VÝKON1

Kapacita filtra 3.000 litrov
Menovitý prietok 7 l/min pri 2 bar
Maximálna životnosť 6 mesiacov

 

 

 

 

 

ÚČINOSŤ FILTRÁCIE

Biologická retencia2

Baktérie >99,9999 %(Pseudonomas D.)
Cysty >99,9999 %

Redukcia chemikálií3

Herbicídy a pesticídy >80 %(Atrazine & 2,4-D)
Medicínske reziduá >90 %(Ethynylestradiol)
Endokrínne disruptývne zlúčeniny >90 %(Bisphenol-A)

Účinnosť

Zníženia chlóru >95 %

Mechanická účinnosť4

Zlepšenie chuti a vône
Odstránenie zákalu

ROZMERY

 240mm x Ø88 mm

HMOTNOSŤ

 650g

 

1 Výkon filtrácie závislý na kvalite vody
2 Testované podľa NSF P231 v Vitens Laboratory, The Netherlands
3 Testované podľa NSF 53
4 Testované podľa NSF 42

Material Safety Extraction tests according to NSF/KTW

Výrobca odporúča vymenu filtračnej vložky najmenej raz za šesť mesiacov. Unikátny quick-connect systém to uľahčuje pre Vás. Systém má spätný ventil vo vnútri, čo znamená, že prívod vody nemusí byť vypnutý pri výmene filtra.

 

Bezpečnosť a zdravie je priorita

Dobré zdravie by malo byť prioritou pre každého z nás. Ideálnym a najvhodnejším nápojom pre ľudské telo je čistá voda, pretože obsahuje rôzne zdraviu prospešné látky a minerály. Okrem nich sa v nej však môžu nachádzať aj mnohé škodlivé mikroorganizmy, ako sú vírusy, baktérie či dokonca cysty. Ak chcete zvýšiť bezpečnosť vašej pitnej vody, ideálnym riešením je filtračný systém Norit aQix.

 

Prínos membránovej technológie

O dosiahnutie požadovaného výsledku v podobe bezpečnej a nezávadnej sa postarajú membrány filtračných vložiek, ktoré sú vyrobené z dutých vlákien s miliardami mikroskopických pórov. Tieto sú dostatočne malé, aby zabránili prieniku mikroorganizmov žijúcich vo vode. Ich veľkou výhodou je však aj to, že neodfiltrujú z vody dôležité minerálne látky. Vaša voda tak ostane nezávadná a zároveň bohatá na zdraviu prospešné látky a minerály.

 

Ako to celé funguje?

Počas filtračného procesu na seba viaže aktívny uhlík rôzne kontaminanty ako pesticídy, medicínske rezíduá a ťažké kovy, ktoré môžu byť prítomné vo vode a následne ich odstraňuje. Ďalšou veľkou výhodou tejto modernej a vysoko kvalitnej technológie je predchádzanie riziku kontaminácie vody po dobe expirácie používanej filtračnej vložky Norit H2OK. Funguje to tak, že po tejto dobe sa filtračná vložka sama automaticky vypne.

 

Prémiová kvalita a ľahko ovládateľný systém nielen pre domácnosti

Filtračný systém Norit aQix má atraktívny dizajn a sa umiestňuje vedľa drezu, kde sa pripája k existujúcemu vodovodnému kohútiku pomocou univerzálnej montážnej sady. Nástavec batérie obsahuje páčku, pomocou ktorej možno jednoducho prepínať medzi filtrovanou a nefiltrovanou vodou. Systém ďalej obsahuje prémiové a vysoko kvalitné filtračné vložky H2OK, ktoré prepustia už len bezpečnú vodu výbornej chuti. Filtračná technológia obsahuje aj rôzne konfigurácie, ktoré umožňujú prispôsobiť systém tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám užívateľov. Zariadenie možno umiestniť v domácnostiach, firmách, ale aj na iných miestach, z ktorých ľudia pijú čistú vodu.

 

 

Filtračný systém na vodu aQix má množstvo výhod: 

  • Bezpečnosť a spoľahlivosť – kvalitu prefiltrovanej vody si môžete overiť chuťou, zrakom a čuchom, ale aj analýzou v laboratóriu.
  • Ochrana zdravia – systém je schopný filtrovať baktérie, vírusy, cysty, chlór, chloramín, THM, sedimenty a nepríjemné zápachy. Membránová technológia dokáže odstrániť vírusy, baktérie, chlór, organické deriváty, chloramín a rôzne iné usadeniny.
  • Jednoduchá inštalácia – filtračný systém je dodávaný s kompletným príslušenstvom a univerzálnou montážnou sadou ideálnou pre kuchynský kohútik.
  • Jednoduchá údržba – po skončení expirácie stačí vymeniť filtračnú vložku v zariadení.
  • Atraktívny dizajn – zariadenie s rozmermi 32 cm x 10 cm x 25 cm (VxŠxH) vám nezaberie veľa miesta.
  • Ekonomicky výhodné optimálny pomer cena – zisk pri produkcii kvalitnej čistej vody za cenu niekoľkých centov za liter.
  • Overený výrobca – holandská značka Norit je jednotkou vo svete filtračných technológií.

 

Dôležité upozornenie: Všetky výrobky Norit sú testované nezávislými skúšobnými laboratóriami.

Produkty Norit spĺňajú požiadavky pre:
Značku WQA GOLD LABEL – celosvetovo uznávanú známka kvality a testovania pri zachytávaní a odstraňovaní baktérií, cýst a vírusov z vody.
Požiadavky CE – dodržiavanie povinných predpisov CE
 

Balenie obsahuje:

  • Filtračný systém Norit aQix pre použitie nad drezom
  • Filtračnú vložku (H2OK WATERFILTER+)
  • Montážnu sadu

Cena je bez inštalácie!

Pre správnu konfiguráciu aQix s filtračnou vložkou si pozrite tabuľku:
 
WaterPurifier+
 
WaterFilter+
WaterConditioner+
Vírusy
Áno
Baktérie a cysty
Áno Áno
Pachuť, zápach, chlór Áno Áno Áno
Herbicídy, medicínske rezíduá, ZES* Áno Áno Áno
Ťažké kovy** Áno
*   Zlúčeniny narúšajúce endokrinnú sústavu
** Olovo a meď

FILTRIX H2OK WATER FILTERS